Muzeum Ziemi Wschowskiej rozpoczyna nowy cykl spotkań pt. ,,Królewskie historie”. Spotkania te będą odbywać się w formie swobodnej rozmowy z badaczami historii zajmującymi się dziejami Wschowy oraz działaczami społecznymi, sportowymi, mieszkańcami Wschowy, a także wszystkimi osobami, które zostawiły swój ślad w dziejach współczesnego ,,Królewskiego Miasta Wschowy”. Spotkania będzie prowadził Damian Małecki, dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej. W trakcie rozmów zaprezentowane zostaną najcenniejsze zabytki muzeum pokazywane zarówno na wystawach stałych jak i czasowych.

Pierwszym gościem Królewskich historii, które odbyło się 15 maja br. był Ryszard Kozłowski, pasjonat mennictwa wschowskiego, numizmatyk i kolekcjoner. Prywatnie emerytowany policjant, w przeszłości wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także komendant jednostki policji we Wschowie, członek Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, autor jedynej monografii poświęconej mennictwu wschowskiemu.

Kolejnym gościem „Królewskich historii” będzie Jarosław Jankowski, znawca dawnego młynarstwa wietrznego, autor wielu opracowań książkowych. Właściciel prywatnego muzeum – Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej oraz założyciel i prezes fundacji: ,,Ratujmy Zabytki Drewniane”. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany mi. medalem: ,,Zasłużony Kulturze-Gloria Artis”.

Podczas spotkań będzie można zobaczyć wnętrza wschowskiego muzeum, ponieważ każda z rozmów odbywać się będzie w innej sali. Przy okazji spotkań organizowane będą konkursy z nagrodami a filmy będą miały swoją premierę na kanale youtube naszego muzeum. Partnerem wydarzenia jest zw.pl

fot. M.Niedzielski