Projekcja filmu „Sieroty rewolucji”

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Projekcja filmu „Sieroty rewolucji”

25 stycznia 2017 17:00 - 18:30

bezpłatne

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Czas A.R.T. i Stowarzyszeniem „Żydowskie Motywy” 23 stycznia 2017 roku o godzinie 16:30, zapraszamy na film pt. „SIEROTY REWOLUCJI” (ORPHANS OF THE REVOLUTION ) w reżyserii: Igol Bursztyn

Streszczenie: Film rozpoczyna się w warszawskim więzieniu, w którym matka reżysera została uwięziona za nielegalną działalność komunistyczną. 60 lat później, podczas służby wojskowej jako rezerwista został on wyznaczony do pilnowania Palestyńczyków w izraelskim więzieniu na Zachodnim Brzegu. Oparty na rodzinnej opowieści film rozważa moralne i polityczne idee, które wstrząsnęły Europą i Bliskim Wschodem w XX wieku a rozbrzmiewają po dziś dzień. Dokument o ofiarach i sprawcach, jednocześnie biorących udział w wydarzeniach zmieniających świat.

Reżyser: Igal Bursztyn jest izraelskim reżyserem, scenarzystą, producentem i profesorem Uniwersytetu w Tel Awiwie, na Wydziale Filmu i Telewizji. Prowadził wykłady i nauczał w Duńskiej Szkole Filmowej w Kopenhadze, na Wydziale Filmowym Uniwersytetu w Nowym Jorku i na Wydziale Judaistycznym Uniwersytetu Tennessee w Knoxville w USA. Bursztyn urodził się w Manchesterze, jego rodzice pochodzą z Polski. W 1949 r. rodzina wróciła do Warszawy, a w 1957 r. wyemigrowała do Izraela.

Szczegóły

Data:
25 stycznia 2017
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
bezpłatne

Miejsce wydarzenia

Muzeum Ziemi Wschowskiej – dawna Rezydencja Jezuicka
pl. Farny 3
Wschowa, 67-400 Polska
Telefon:
65 540 86 77

Organizator

Czas ART
Skip to content