W ubiegłą niedzielę w Muzeum gościliśmy dzieci wraz z opiekunami na pierwszych powakacyjnych Mieszczańskich Zabawach. Tym razem tematem przewodnim było młynarstwo. Dzieci miały okazję odkryć tajemnice funkcjonowania starego wiatraka i młyna wodnego, poznać podstawowe wiadomości z dziedziny jego konstrukcji czy usłyszeć historię młynarskiego czeladnika z legendy o wschowskich wiatrakach. Na części warsztatowej nasi młodzi uczestnicy przygotowali piękne trójwymiarowe prace, na których nie zabrakło kolorowych wiatraków.

Przypominamy, że jeszcze tylko do 30 listopada czekamy na prace konkursowe. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przedstawienie minimum trzech zebranych znaczków na karcie uczestnika Niedzielnych Mieszczańskich Zabaw w Muzeum. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice, zrobione z dowolnych materiałów i rozmiarów.