LATO W MUZEUM

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu warsztatów dzieci od lat 7 do 12. W tym roku tematyka zajęć obracać się będzie wokół wystawy „Wschowa 1945-1956. W 70. rocznicę powrotu do Polski.”. Będzie ona punktem wyjścia do działań pokazujących pracę muzealnika. W czasie czterodniowych zajęć uczestnicy wcielą się w rolę muzealnika dokumentalisty, będą mieli okazję stworzyć własną kartę zabytku, archiwum fotografii. Przygotowaliśmy muzealną grę prowadzącą w ciekawy sposób przez wystawę, wykonamy też wspólnie subiektywną mapę Wschowy. Głównym punktem będą warsztaty historii mówionych – co dokładnie kryje się pod tymi słowami – zdradzimy tym, którzy skuszą się na trochę lata w muzeum.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3, telefonicznie pod numerem 65 540 86 78 lub mailowo na adres: edukacjamuzeum@wschowa.pl.

lato w muzeum-plakat