Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Hasło przewodnie 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Muzeum Ziemi Wschowskiej, jak co roku, bierze udział w obchodach największego w Europie święta promującego dziedzictwo kulturowe. Zaplanowane wydarzenia wpisują się w zamysł organizatorów, aby szczególnie zaakcentować krajobraz miasta jako zapis działalności naszych przodków i wzajemnych relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym. Odczytując te wielowarstwowe treści odkrywamy istotę krajobrazu kulturowego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i udziału w wydarzeniach:

6.09.2017, godz. 17.00

otwarcie wystawy „Krajobraz cmentarzy wyznaniowych w Polsce”

Otwarciu ekspozycji towarzyszyć będzie prelekcja i panel dyskusyjny wokół tematu opieki nad cmentarzami wyznaniowymi w powiecie wschowskim i leszczyńskim

Muzeum Ziemi Wschowskiej, pl. Farny 3

(Ekspozycję będzie można obejrzeć do 28.09.2017)

22.09.2017, godz. 11.00

prezentacja filmu o fortyfikacjach w Polsce pt. „Architektura obronna w województwie lubuskim” (NID Zielona Góra), połączona z wykładem Krzysztofa Słowińskiego (NID Zielona Góra)

godz. 17.00

prezentacja filmu „Architektura obronna w województwie lubuskim” oraz spacer z opowieścią archeologa Jakuba Drgasa o fortyfikacjach Wschowy

24.09.2017, godz. 14.00

w cyklu „Niedzielne Zabawy w Muzeum” warsztaty rodzinne poświęcone tematowi „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”

godz. 15.00

Tajny kod miasta – architektoniczny krajobraz Wschowy” – spacer z historykiem sztuki Martą Małkus (początek spaceru pl. Farny 3)

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

stronaEDD