9 października w Muzeum Ziemi Wschowskiej otwarta została wystawa czasowa „Z papierem przez dwa tysiąclecia” ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Podczas wernisażu o historii papieru opowiadał jeden z jej twórców Marcin Wyszyński. Zaprezentował też ciekawe eksponaty związane z technikami produkcji papieru i służące do badania jego właściwości. Niezaprzeczalną atrakcją wystawy są towarzyszące jej warsztaty czerpania papieru. Uczestnicy piątkowego spotkania mieli możliwość wyprodukowania własnoręcznie kartki papieru tradycyjną metodą.

„Z papierem przez dwa tysiąclecia” to wystawa wędrująca.  Autorami ekspozycji są dr hab. Maciej Szymczyk – dyrektor Muzeum Papiernictwa, Jan Bałchan i Marcin Wyszyński z Działu Papiernictwa dusznickiej instytucji oraz z ramienia International Paper Kwidzyn: Sława Szwajkowska, Agnieszka Kuniec oraz Oliwia Romaniuk. Partnerami wspierającymi projekt są International Paper oraz Stowarzyszenie Papierników Polskich.

Dziękujemy wszystkim Gościom za obecność na otwarciu wystawy. Zapraszamy zwiedzających indywidualnych i wszelkie grupy. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa przeprowadzimy Was przez dwa tysiąclecia historii papiernictwa i pozwolimy doświadczyć europejskiej techniki czerpania papieru.

Wystawa jest prezentowana w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3 do 17 stycznia 2021 r.