W piątkowe popołudnie, 23 listopada, edukacyjne poddasze Muzeum Ziemi Wschowskiej zapełniło się po brzegi. Naszymi gośćmi byli współtwórcy i uczestnicy projektu „Małe muzeum pełne skarbów – kreatywne warsztaty i przewodnik po Muzeum Ziemi Wschowskiej”. Przybyli, aby wspólnie z nami cieszyć się z efektu działań – książeczki z Lwem i wersji audiowizualnej przewodnika, aby posłuchać o realizacji projektu (warsztatach, które odbywały się od czerwca, spotkaniach z muzealnikami MZW, którzy przybliżali tajemnice pracy w muzeum i opowiadali o naszych skarbach), a także wziąć udział w warsztatach ceramiki i kaligrafii.

Był to finał już drugiego projektu realizowanego przez Muzeum Ziemi Wschowskiej z programu Patriotyzm Jutra, którego koordynatorem jest Muzeum Historii Polski. Rok temu prezentowaliśmy pierwszy lwi przewodnik: „Małe miasto wielkich przeżyć. Przewodnik po Wschowie dla dzieci i nie tylko…”. Mamy nadzieję, że tegoroczna publikacja spotka się we Wschowie i poza nią z równie przychylną oceną i przyciągnie do nas młodszych i starszych zwiedzających. To dla nas wielka radość móc w roku 50-lecia Muzeum Ziemi Wschowskiej podzielić się opowieścią o jego historii i zgromadzonych zbiorach.

Dziękujemy grantodawcy Muzeum Historii Polski. Zapowiadamy, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Dziękujemy Bank Spółdzielczy we Wschowie za zapewnienie wkładu własnego niezbędnego do realizacji projektu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z pełnym zaangażowaniem wspólnie z nami poprowadzili warsztaty i tworzyli obie wersje przewodnika, uczestnikom warsztatów za wszystkie wspaniałe twórcze spotkania. Piątkowym gościom dziękujemy za przybycie, miłe słowa i gesty, które motywują do dalszych działań, Wolontariuszkom MZW za pomoc,

„Małe muzeum pełne skarbów – kreatywne warsztaty i przewodnik po Muzeum Ziemi Wschowskiej” realizowany był w programie Patriotyzm Jutra prowadzonym przez Muzeum Historii Polski. Został objęty patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Wkład własny zapewnił Bank Spółdzielczy we Wschowie.

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, ekran i w budynku