W dniu wczorajszym (19.04.2022r.) odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy ku czci pastora Valeriusa Herbergera.

Na kamienicy przy ulicy Herbergera nr 1, pan Marek Kraśny zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wschowa w obecności pracowników Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz zaproszonych gości dokonał odsłonięcia tablicy poświeconej niezwykle zasłużonemu mieszkańcowi, Wschowy.

Pastor Valerius Herberger urodził się 460 lat temu 21 kwietnia 1562 r. a zmarł 18 maja 1627r. To z jego inicjatywy postał kościół Żłóbek Chrystusa jak również cmentarz staroluterański ale o niezwykłym życiu jak i działalności pastora będzie można się dowiedzieć w trakcie wykładu który zostanie wygłoszony w dniu jego urodzin 21 kwietnia w godzinach 11,12 lub 13 w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Zamkowym na który serdecznie zapraszamy.