Na te oraz inne pytania odpowie Jakub Drgas, specjalista w zakresie archeologii i architektury średniowiecznej Wschowy, autor monografii „Fortyfikacje Wschowy w średniowieczu i czasach nowożytnych” wydanej przez Muzeum Ziemi Wschowskiej. Drgas, archeolog i badacz dawnej architektury, od ponad dekady analizuje źródła historyczne i archeologiczne, skupiając się na architekturze i rozwoju przestrzennym Wschowy w okresie średniowiecza oraz w czasach nowożytnych. Jako wschowianin i entuzjasta swojego miasta, wnosi unikalną perspektywę do swoich badań.

Wykład, organizowany w ramach pikniku rycerskiego „Średniowieczne miasto Wschowa – Frowenstat”, odbędzie się 20 lipca 2024 roku o godzinie 14:30 w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3.