W najbliższą niedzielę, 21 czerwca, o godz. 14.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbędzie się finałowe spotkanie cyklu Niedzielne Królewskie Zabawy w Muzeum z udziałem Muzeum Bajek Baśni i Opowieści Michała Malinowskiego.

Od stycznia w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbywały się spotkania z cyklu Niedzielne Królewskie Zabawy w Muzeum. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie dzieci wraz z opiekunami brały udział w opowieściach o historii Polski, zawsze w kontekście królewskiego miasta, jakim przez wieki była Wschowa. Zajęcia dopełniały warsztaty: powstawały mury i bramy miasta z kartonów, wielkoformatowe puzzle w kształcie monet, królewskie arrasy i korony, herbatki ze znakiem królewny Anny Wazówny. Dzieci na Karcie Uczestnika zaznaczały swoją obecność na zajęciach, na  najpilniejszych już w najbliższą niedzielę czekają nagrody.

21 czerwca wielki finał: „Po co królowi jabłko? – Wyobraź sobie, że jesteś królem…”. Będzie to wyjątkowe spotkanie dzięki obecności MUZEUM BAJEK BAŚNI I OPOWIEŚCI – MuBaBaO. To wydarzenie współfinansowane jest przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży. Zapraszamy serdecznie wszystkich Uczestników Niedzielnych Królewskich Zabaw w Muzeum, ale zachęcamy też do udziału tych, którzy nigdy na zajęciach nie byli. Może te warsztaty prowadzone przez Michała Malinowskiego – dyrektora MuBaBaO, opowiadacza i pedagoga z pasją, przekonają do odwiedzania Muzeum przy innych okazjach. Już w czasie wakacji w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbywać się będzie Lato w Muzeum, a od września kolejne Niedzielne Zabawy.

plakat zabawy czerwiec