Ostatnia niedziela, 21 czerwca była pełna wrażeń. Warsztatami z Michałem Malinowskim – dyrektorem Muzeum Bajek Baśni i Opowieści (MuBaBaO) zakończył się cykl spotkań Niedzielne Królewskie Zabawy w Muzeum. Były to dwie godziny w krainie opowieści: snutej przez Michała Malinowskiego i ilustrowanej w Magicznym Okienku Opowieści, a następnie tworzonej przez dzieci, z zaangażowaniem opiekunów, w czasie warsztatów pracy z papierem. Powstały wspaniałe, trójwymiarowe książeczki, a każda z nich opowiadała historię innego, wymyślonego przez dzieci królestwa. Wszystko to działo się w otoczeniu przyjaznych Bajkostworów. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, podsumowaniem całego projektu i nagrodami dla tych uczestników, którzy najczęściej odwiedzali Muzeum z czasie niedzielnych zajęć.

Warsztaty z Muzeum Bajek Baśni i Opowieści zostały dofinansowane przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży. Podziękowania należą się również osobom, które współpracowały z Muzeum Ziemi Wschowskiej w ramach Niedzielnych Królewskich Zabaw w Muzeum: wschowskiej Rocie św. Judy Tadeusza, panu Wiesławowi Wojciechowskiemu – specjaliście od polskiej husarii, wolontariuszkom MZW, a także darczyńcom: Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie i firmie Jedność Sp. z o.o.

Równie ważnym punktem niedzielnego popołudnia była  uroczystość rozdania nagród uczestnikom konkursu organizowanego przez Muzeum Ziemi Wschowskiej i Archiwum Państwowe w Lesznie „Wschowa w latach 1945-1956. Powrót do Polski.” Twórcy prac otrzymali wydawnictwa Archiwum Państwowego w Lesznie i MZW. Partnerem konkursu i fundatorem nagród była też firma Protekst Komputer. Prace konkursowe wzbogacą wystawę „Wschowa 1945-1956. W 70. rocznicę powrotu do Polski.”, którą do końca sierpnia można oglądać w Muzeum Ziemi Wschowskiej.