W czasie tegorocznych ferii zimowych będziemy działać malarsko i niestereotypowo.
W pierwszym tygodniu, w dniach 19 – 21 stycznia, zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Motywem przewodnim warsztatów pt. „Zapraszamy do sztalug!” będą dzieła sztuki malarskiej zgromadzone na wystawach, a także kolekcja obrazów martwej natury, która niebawem zostanie wyeksponowana w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Być może, podczas kreatywnej zabawy uczestnicy sami odkryją w sobie artystów, a w efekcie stworzą własne niepowtarzalne dzieło malarskie.
W drugim tygodniu, 27 – 29 stycznia, odbędą się warsztaty dla młodzieży pt. „Stereotyp – Moje miasto”. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie własne spojrzenie na świat. Nie zabraknie kontekstów historycznych, związanych z kulturą ziemi wschowskiej, a efektem trzydniowych działań będą wypracowywane przez uczestników hasła oddające ich emocje, uczucia i przekonania dotyczące tematu zajęć. Każdy stworzy też własny projekt na eko torbę, która będzie dla niego pamiątką uczestnictwa w muzealnych warsztatach.
Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prowadzimy zapisy. Chętnych prosimy o zgłoszenia w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3 lub pod numerami telefonu: 65 540 74 61; 604 647 354.
Warsztaty dla młodzieży zostały dofinansowane przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży.

ferie2016