21 kwietnia 2016 r., w związku z przypadającą tego dnia 454. rocznicą urodzin wybitnego wschowianina, pastora Valeriusa Herbergera (1562-1627), Wschowę odwiedzi biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ksiądz Jerzy Samiec. Celem wizyty jest poznanie pamiątek związanych z życiem religijnym wschowskich luteranów, a w sposób szczególny duchownych pracujących przy kościele Żłobka Chrystusa. Goście zwiedzą, między innymi, stałe wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej, Staromiejski Cmentarz Ewangelicki oraz kościół p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Wniebowzięcia NMP.

Ksiądz biskup Jerzy Samiec pełni funkcję wiceprezesa Polskiej Rady Ekumenicznej, angażując się w dialog pomiędzy Kościołami chrześcijańskimi. Centralnym punktem wizyty księdza biskupa jest nabożeństwo w miejscu pochówku wschowskich luteranów, na Staromiejskim Cmentarzu Ewangelickim. Wspólną modlitwę zaplanowano na godzinę 12.00.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Wschowy i osoby zainteresowane na wyjątkowe obchody 454. rocznicy urodzin pastora Valeriusa Herbergera.