We wrześniu i październiku Muzeum Ziemi Wschowskiej prezentuje wystawę czasową, pt. „Duchowość krajobrazu kulturowego ziemi wschowskiej”. Otwarcie wystawy odbyło się 16 września w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, odbywających się pod hasłem przewodnim – „GDZIE DUCH SPOTYKA SIĘ Z PRZESTRZENIĄ – ŚWIĄTYNIE/ ARCYDZIEŁA / POMNIKI”. Zaprezentowane na niej zostały fotografie Wiesława Stępnia i Marka Chwistka wzbogacone dodatkowo o eksponaty ze zbiorów MZW. Wspólnie przedstawiają one różnorodność krajobrazu ziemi wschowskiej: ludowe rzeźby z przydrożnych kapliczek, zdjęcia, pocztówki oraz pozostałości z obiektów sakralnych i pałacowych. Wystawa stanowi okazję do odkrycia duchowego i kulturowego bogactwa naszego regionu.

Zwiedzanie wystawy możliwe jest w siedzibie muzeum przy Placu Zamkowym 2 do końca października:

we wtorki, czwartki i piątki: od 10.00 do 15.30

w środy: od 11.30 do 17.30