W minioną niedzielę odbyły się ostatnie Niedzielne Zabawy w Muzeum poświęcone historii wschowskiego mieszczaństwa. Wspominaliśmy wspólnie wszystkie spotkania: wizyty w Kamieniczkach Mieszczańskich czy Lapidarium Rzeźby Nagrobnej – miejscach związanych z życiem dawnych wschowian – ale też odwiedzających nas podczas warsztatów gości. Wszystkie te wydarzenie, szczególnie spotkanie z alpakami znalazły odzwierciedlenie w konkursowych pracach – a było ich sześć – każda inna i na swój sposób wyjątkowa. Tytuł konkursu brzmiał „Majstersztyk”. Uczestnicy, aby zdobyć tytuł mistrza naszego muzealnego cechu musieli wykonać sztukę mistrzowską, czyli wyróżniającą się pomysłowością i starannym wykonaniem pracę związaną z Muzeum Ziemi Wschowskiej. Niedzielne Zabawy w Muzeum to warsztaty, podczas których dzieci działają wspólnie ze swoimi dorosłymi pomocnikami. W konkursowych dziełach też doskonale widać tę współpracę. Rada Starszych Muzealnego Cechu zgodnie orzekła, że wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na nagrody i tytuł mistrzowski! Oto lista laureatów, którym gorąco gratulujemy:
Julia Makarowska, „Dawna Wschowa”;
Olga Kutkowska, „Spotkanie w Muzeum”;
Jan Makarowski, „Wiatrak”;
Miłosz Mały, bez tytułu;
Małgorzata Lutowicz, „Muzeum Wschowskie w Kamieniczkach”;
Paulina Jaśkowiak, „Spotkanie z Alpakami”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym niedzielnym gościom i partnerom w działaniu za spotkania w Muzeum Ziemi Wschowskiej, za wspólny rok 🙂
Mieszczańskie Zabawy zostały wsparte finansowo przez Urząd Miasta i Gminy Wschowa – Profilaktyka i Młodzież.
Już w styczniu zapraszamy na Niedzielne Zabawy w Muzeum, które tym razem odbędą się na wystawie kolekcji dzieł E. Geta Stankiewicza „Czas przez nikogo niezłapany”.