W niedzielę, 18 grudnia, zapraszamy na finałowe Niedzielne Mieszczańskie Zabawy w Muzeum. Z wielką radością oddamy głos uczestnikom konkursu „Majstersztyk” ogłoszonego na pierwszym spotkaniu – w lutym tego roku. Nawiązywał on do sztuki mistrzowskiej, którą zoobowiązany był wykonać każdy czeladnik cechowy, aby wyzwolić się na mistrza. Taki majstersztyk oceniany był pod względem pomysłowości i staranności wykonania. Sześciu kandydatów zdecydowało się zawalczyć o tytuł mistrza rzemiosła w naszym konkursie, piękne prace i decyzję starszych cechu muzealnego poznamy w najbliższą niedzielę, o godzinie 14:00 przy placu Farnym 3.
Zapraszamy też wszystkie dzieci i dorosłych, którzy chcieliby spędzić z nami przedświąteczne chwile i podczas warsztatów stworzyć bożonarodzeniowe dekoracje na muzealną i swoją choinkę.

mieszcz-zab_grudzien