Każdy może mieć swój osobisty egzemplarz przewodnika „Małe miasto wielkich przeżyć” Grupom szkolnym i przedszkolnym polecamy zdobycie go przy okazji lekcji muzealnej, tak jak dziś zrobiły to MOTYLKI z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek we Wschowie.
Jeśli skorzystacie z naszego zaproszenia, porozmawiamy o tym, czego w muzeum strzeże Lew, jakie opowieści niosą ze sobą eksponaty znajdujące się na wystawach poświęconych ziemi wschowskiej, jak dbać o te skarby przeszłości, aby mogły zobaczyć je i usłyszeć przyszłe pokolenia… W roku 2018 Muzeum Ziemi Wschowskiej obchodzić będzie 50-lecie istnienia. Już dziś chcemy pokazać Wam codzienność i tajemnice pracy muzealnika, a także zachęcić do wspólnego odkrywania Wschowy.