Jak widać na barwnych fotografiach, wczoraj w Muzeum Ziemi Wschowskiej było wesoło i gwarnie. Każdy uczestnik spotkania już wie, co to jest nowelotko i kiedy dzieci ze Szkolnego Zespołu Regionalnego z Bukówca Górnego chodzą z nim od domu do domu śpiewając tradycyjną piosenkę i oznajmiając, że zbliża się wiosna i Święta Wielkanocne. Były regionalne tańce, zabawy i pieśni przy pięknym akompaniamencie dudziarza i skrzypków.
Dziękujemy za obecność wszystkim gościom, pani Brygidzie Romanowicz, która przekazuje nam wiedzę zdobytą od wielkopolskiego regionalisty Józefa Stępczaka. Wczesnowiosennymi tradycjami dzielił się z nami Szkolny Zespół Regionalny z Bukówca Górnego. Dziękujemy za współpracę Stowarzyszeniu Bukówczan Manu – zachęcamy do odwiedzenia wystawy „Świadkowie Minionych Pokoleń”, którą wspólnie stworzyliśmy.