Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wystawę

Wystawa planszowa „Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979 – 1983 – 1997 – 1999” została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu i wpisała się w uroczystości dziękczynne za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II, które w 2011 r. odbyły się w Poznaniu.

Na 12 planszach przypomniano cztery pielgrzymki papieskie do Wielkopolski, które były nie tylko ważnymi wydarzeniami religijnymi, ale także społeczno-politycznymi. Każda z tych wizyt apostolskich niosła też w sobie ogromny ładunek emocji. Zaprezentowane fotografie i dokumenty pochodzą między innymi z archiwum Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Poznaniu.

Wystawa prezentowana jest w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3 i można ją obejrzeć do 31 lipca br.

Zdjęcie użytkownika Muzeum Ziemi Wschowskiej.