Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Moje miasto, a w nim…”. Wrócimy do zagadnień związanych z dziedzictwem kulturowym i drzemiącym w nim potencjale, przyjrzymy się Wschowie, tym razem podczas spaceru. W plenerze poszukamy dobrych praktyk związanych z kształtowaniem przestrzeni miejskiej. Spróbujemy odnaleźć miejsca naznaczone chaosem reklamowym, brakiem spójnej koncepcji zagospodarowania przestrzennego, zaśmiecaniem zieleni miejskiej i zaburzaniem estetyki ulic. Wspólnie zastanowimy się, czy tak musi być, czy też jest szansa na zmianę?
Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną rozmawiać o Wschowie. Spotykamy się w piątek, 27 kwietnia, o godz. 18:00 przy pl. Farnym 3.

Zdjęcie użytkownika Muzeum Ziemi Wschowskiej.