Minionej niedzieli odbyło się na naszym edukacyjnym poddaszu wyjątkowe spotkanie. Z uczestnikami Niedzielnych Zabaw w Muzeum świętowaliśmy jubileusz 50-lecia Muzeum Ziemi Wschowskiej. Ponieważ powstało ono 1 kwietnia 1968 roku, dlatego właśnie teraz zaprosiliśmy dzieci z opiekunami na urodziny. Warsztaty poprowadziła wschowianka – Martyna Orłowska, która na swoim blogu Decoupage Martyny tworzy prawdziwe cuda. Zamysł był taki, aby każdy gość opuścił tego dnia muzeum z własnoręcznie wykonanym prezentem, ale też spędził niedzielne popołudnie w przyjaznej atmosferze, przy słodkim, urodzinowym poczęstunku. Taka myśl przewodnia towarzyszy zawsze naszym rodzinnym spotkaniom, które już blisko pięć lat przybliżają wschowianom historię i dziedzictwo kulturowe ich miasta.
Rozstrzygnęliśmy też ogłoszony w marcu konkurs na najładniejsze Nowelotko. Dwie dziewczynki, Małgosia i Ala, otrzymały za swoją pracę upominki do kreatywnych zabaw. A dzieciaki zostawiły szanownemu jubilatowi piękny plakat z życzeniami. Zobaczcie na ostatnich zdjęciach fotorelacji autorstwa naszej wolontariuszki Pauliny Krawczak .
Niedzielne spotkanie i konkurs zostały dofinansowane w ramach programu Profilaktyka i Młodzież UMiG Wschowa – dziękujemy.