W niedzielę, 6 grudnia, zakończyliśmy tegoroczny cykl spotkań w ramach Niedzielnych Królewskich Zabaw w Muzeum.

Na pierwszych powakacyjnych zabawach, dzieci miały okazję poznać historię pocztówki oraz dawne wschowskie oficyny wydawnicze. Dzieci z pomocą dorosłych stworzyły piękne pocztówki z widokami Wschowy, z pozdrowieniami z Muzeum Ziemi Wschowskiej skierowanymi do najbliższych osób. Warto wspomnieć, iż zabawy te były połączone ze zwiedzaniem wystawy „Wschowa i okolice na dawnej karcie pocztowej”.
22 października tematem przewodnim zabaw było „orle gniazdo”, nawiązujące do wystawy „POLSKIE GODŁO. Orły z kolekcji Janusza Skrzypczaka”. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak najstarsi kronikarze dziejów Polski przedstawiali okres sprzed rządów księcia Mieszka I, czyli czasy Piasta, Popiela i Lecha – i co ci bohaterowie mieli wspólnego z owym gniazdem. Dzieci zmierzyły się z różnymi zadaniami oraz stworzyły swoje własne orły.
W dniu św. Mikołaja dzieci usłyszały opowieści świąteczne czytane przez wolontariuszy Muzeum Ziemi Wschowskiej. Każdy uczestnik stworzył własną „skrzacikową” czapkę i udekorował szyszkę, aby następnie móc powiesić ją na muzealnym drzewku świątecznym lub wziąć na swoją choinkę.
Zapraszamy na Niedzielne Zabawy w Muzeum w 2016 roku!