Stowarzyszenie Czas A.R.T. wraz z Kieleckim Centrum Kultury, Muzeum Ziemi Wschowskiej ma przyjemność zaprosić Państwo na pierwszy seans filmowy w ramach pofestiwalowego pokazu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się 28 lipca o godz 21:00 w Rezydencji Jezuickiej przy Placu Farnym 3, Wschowa (siedziba MZW).

Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie Państwu kina – „wolnego i niezależnego, pozbawionego komercji i przepychu oraz konsumpcyjnego nacisku”.

Nasz cykl rozpoczniemy od filmu „CHEERLEADERKI” w reżyserii Sławomira Witka, który otrzymał nagrodę „Srebrny NURT” za „szlachetny obraz pasji, która jednoczy artystyczne działania ludzi rożnego wieku, kondycji i możliwości”.

Dokument opowiada o: „Dwudziestoczteroletnia Monika jest kapitanem grupy tanecznej Cheerleaders Flex Sopot, która pewnego dnia staje przed olbrzymim wyzwaniem – ma stworzyć pierwszą w Polsce drużynę cheerleaderek na wózkach inwalidzkich. Pełna obaw ale jednocześnie bardzo ambitna i zdyscyplinowana przyjmuje tę propozycję. Po raz pierwszy w życiu przyjdzie jej – wysportowanej, w pełni sprawnej i pięknej dziewczynie – pracować z ludźmi fizycznie ograniczonymi jednak nie mniej ambitnymi niż ona sama”

Serdecznie zapraszamy.

Czas A.R.T.