Zapraszamy dzieci i towarzyszących im dorosłych na spotkanie w krainie wielkopolskich grodów. Opowiemy o zaraniu Polski, o grodziskach, które pamiętają czasy Mieszka I lub jego półlegendarnych przodków: Siemowita, Lestka czy Siemomysła. Zbudowane z drewna, gliny i kamieni grody były niejako znakiem rozpoznawczym Słowian wczesnego średniowiecza, a samo słowiańskie słowo „gród” znalazło swoje miejsce w wielu innych językach.
Wystawa, która stała się pretekstem do tego tematu to wykonane przez rezerwat archeologiczny Genius loci (filia Muzeum Archeologicznego w Poznaniu) plansze, które opowiadają dzieje grodzisk na podstawie badań archeologicznych.
Jak zwykle w czasie niedzielnych zabaw przygotowaliśmy dla naszych gości ciekawe warsztaty. Efekty działań tym razem zostaną jako element wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Zapraszamy 4 lutego, na godz. 14:00 do rezydencji jezuickiej przy pl. Farnym 3.