Dziś wracamy do wspomnień sprzed dwóch tygodni – 10 października w Sali Gotyckiej wschowskiego ratusza odbyła się uroczystość związana z obchodami jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej. Licznie przybyli goście zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi za pomoc i wsparcie, jakie udzielają od lat naszemu Muzeum. Przyznany został również tytuł Honorowego Kustosza MZW, który otrzymała pani Barbara Ratajewska, pan Marian Marciniak oraz pan Eugeniusz Wachowiak. Grono mecenasów Muzeum wyróżniono Dyplomami Honorowymi Przyjaciela Muzeum Ziemi Wschowskiej. Podczas spotkania przybliżona została historia powstania Muzeum, związana z Izbą Pamiątek – mieszczącą się właśnie w Sali Gotyckiej, jak również jego późniejsze losy oraz podejmowane inicjatywy na przestrzeni lat. Oprócz szczerych życzeń na ręce pani dyrektor Marty Małkus zostały złożone prezenty oraz przepiękne kwiaty, za które jeszcze raz dziękujemy. Na koniec zaproszeni goście skosztowali wyjątkowego tortu, o kształcie bryły barokowych kamieniczek, pierwotnej siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Fot. Ryszard Patorski i MZW

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby

Obraz może zawierać: 9 osób, w budynku