Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej tym razem stał się bohaterem i narratorem przewodnika po Muzeum i Lapidarium Rzeźby Nagrobnej – miejscach opowiadających o historii i kulturalnym dziedzictwie Wschowy.

23 listopada 2018 roku, w piątek o godz. 17:00, zapraszamy na plac Farny 3 wszystkich, którzy chcą poznać Lwa – Muzealnika.

Odbędzie się wtedy finał projektu, którego realizację rozpoczęliśmy wiosną. Na warsztaty malarskie, ceramiki i kaligrafii, a także spotkania z muzealnikami zaprosiliśmy dzieci z rodzicami, seniorów, osoby z niepełnosprawnościami i zuchy. Jednocześnie powstawała książeczka i audio-video przewodnik, który pozwoli młodszym i starszym zwiedzać wschowskie Muzeum i poznawać zgromadzone w nim skarby.
Projekt „Małe muzeum pełne skarbów – kreatywne warsztaty i przewodnik po Muzeum Ziemi Wschowskiej” odbył się w ramach programu Patriotyzm Jutra prowadzonego przez Muzeum Historii Polski. Wkład własny zapewnił Bank Spółdzielczy we Wschowie. Realizacja została objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Obraz może zawierać: tekst