Co w muzeum jest najcenniejsze? Eksponaty – wyjątkowe okazy i kolekcje, czyli zbiory wartościowych przedmiotów, ważnych dla naszego kulturowego dziedzictwa.

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wakacyjne warsztaty, na których w ciekawy sposób pokażemy muzealne kolekcje, ale nie tylko. Ponieważ w czasie tych spotkań najważniejsze będą kolekcje uczestników warsztatów – te, które już mają, lub te, które własnoręcznie stworzą podczas chwil spędzonych w Muzeum.

Zapraszamy młodych kolekcjonerów lub tych, którzy chcieliby coś zbierać, ale nie mają pomysłu. Spotykamy się w dniach od 9 do 12 lipca, w godz. 10:00-13:00. Zapisy prowadzimy w MZW przy placu Farnym 3 i pod tel.: 65 540 16 40. Liczba miejsc jest ograniczona. Do udziału uprawnia wykupienie biletu ulgowego dla dziecka – w cenie 1 zł – każdorazowo w dniu zajęć.