W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3 prezentujemy wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956”.

30 marca 2016 roku o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste pożegnanie wystawy, które uświetni spektakl słowno – muzyczny pt. „Oszukani, porzuceni, nieugięci”. Spektakl został przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej, pod kierunkiem p. Justyny Jasik i Agnieszki Grzelak, w ramach gminnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główną bohaterką przedstawienia jest osiemnastoletnia łączniczka i sanitariuszka V Wileńskiej Brygady AK – Danuta Siedzikówna pseudonim INKA.

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza serdecznie na finisaż, który może być ostatnią okazją do zobaczenia unikalnych materiałów i fotografii zaprezentowanych na wystawie, a także do refleksji zainspirowanej sztuką młodych na temat niepoznanej dotąd części historii powojennej Polski.