Do wakacji tuż tuż, dlatego w minioną niedzielę odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Mieszczańskich Zabaw w Muzeum. Tym razem uczestnicy mieli poznać tajniki życia wschowskich sukienników, dlatego jako miejsce zbiórki wybraliśmy zabytkowe kamieniczki nazywane mieszczańskimi, ze względu na byłych mieszkańców, barokowymi – z uwagi na styl w jakim są zbudowane, czy bardzo wdzięcznie „trzema siostrami” – ponieważ bardzo są do siebie podobne. Dzieci poznały architekturę budynków, miały także okazję zobaczyć: wąski przechód łączący sień z wyjściem na podwórko, nisze do siedzenia przy wejściu, czy miejsce, w którym znajdowała się czarna kuchnia. Dowiedziały się jak wypełniano kiedyś przestrzeń kamienicy, zwracając uwagę na znaczenie i funkcje pomieszczeń, urządzeń i dekoracji. Na warsztaty zaprosiliśmy naszych gości do rezydencji jezuickiej. Tam powstały trzy piękne, kolorowe kamieniczki.
Comiesięczne niedzielne spotkania w ramach Niedzielnych Mieszczańskich Zabaw w Muzeum wracają po wakacjach. Tymczasem pozostaje nam już tylko życzyć wszystkim uczestnikom wielu słonecznych dni, ciekawych przygód i wspaniałego wypoczynku!