Za nami bardzo miłe ostatnie w tym roku spotkanie z uczestnikami Niedzielnych Zabaw w Muzeum. Rok 2017 upłynął na zgłębianiu tajemnic muzealnych wystaw – stałych i czasowych. Odwiedziliśmy kolekcję prac Eugeniusza Geta Stankiewicza, ekspozycję pięknych przedmiotów z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, a także wystawę zorganizowaną z okazji 500-lecia reformacji. Realizowaliśmy też projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie”. Warsztaty przeprowadziliśmy wspólnie z Pracownią Ceramiki Katarzyny Sieradzkiej, Kaliną Patek (Bajeczki ze skrzyneczki) i CzySłonie otwartą pracownią sitodruku. Dwa spotkania zostały dofinansowane przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy razem z nami podróżowali w czasie i przestrzeni i zostawili swój ślad w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Obiecujemy, że to jeszcze nie koniec 🙂
Fot. Dorota Tomczak