Tegoroczną wschowską Noc Muzeów we Wschowie poprzedziło odsłonięcie tablicy poświęconej postaci Eugeniusza Geta Stankiewicza. O 16.30 Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Wśród obecnych znalazł się Janusz Stankiewicz, brat Eugeniusza, który pokrótce omówił związki swojego brata ze Wschową. Wcześniej biogram wschowskiego artysty przedstawił Przemysław Wojciech z Muzeum Ziemi Wschowskiej. W uroczystościach wziął także udział dyrektor MZW Damian Małecki. Tablica zdobić będzie ścianę budynku przy Centrum Kultury i Rekreacji.

O 17.00 oprowadzeniem po nowej wystawie czasowej pt. „Secesja. Ceramika, cyna i tkanina – atrybuty ubioru kobiecego” zainaugurowana została Noc Muzeów. Przedstawione i omówione zostały zbiory prezentowane na ekspozycji, które pochodzą z prywatnej kolekcji  Apoloniusza Fica.

Natomiast o 18.00 w siedzibie muzeum znajdującej się przy pl. Farnym 3 miał miejsce wykład o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z ziemią wschowską. Dokładnie godzinę później na Lapidarium Rzeźby Nagrobnej odbył się spacer z przewodnikiem oraz uruchomiona została platforma cyfrowa na stronie wirtualne.muzeum.wschowa.pl, która umożliwia odbycie podobnej wycieczki w świecie wirtualnym.

W związku z przypadającą 14 maja br. 80. rocznicą urodzin Eugeniusza Geta Stankiewicza o 20.00 rozpoczęło się spotkanie poświęcone jego życiu i twórczości. Gościem specjalnym prelekcji był Janusz Stankiewicz, który podzielił się osobistymi wspomnieniami związanymi z rodziną, twórczością i życiem wschowskiego artysty. W tym samym czasie nieodpłatnie można było zwiedzać wszystkie wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej, w tym bogatą kolekcję dzieł Geta prezentowaną na jednej z ekspozycji stałych.

Nocy Muzeów towarzyszyła wystawa planszowa poświęcona 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja prezentowana w budynku byłego kolegium jezuickiego.