W piątek 12 maja 2023 r. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3, w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 od oprowadzania kuratorskiego po ekspozycji stałej z historią Ziemi Wschowskiej w tle, oraz zajęciami dla najmłodszych w formie teatrzyku. Podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży, przywołany zostanie świat wschowskich legend. O godzinie 18.00 będzie można wysłuchać prelekcję na temat najcenniejszych zabytków Wschowy. Natomiast o 19.30 rozpocznie się spacer z przewodnikiem po Lapidarium Rzeźby Nagrobnej podczas, którego zostanie przywołana historia dawnych mieszkańców Wschowy. Udział we wszystkich wydarzeniach tego dnia, jest darmowy.

Serdecznie zapraszamy!