Punktualnie o godz. 13.00 przy pl. Farnym 3 w Muzeum Ziemi Wschowskiej uruchomiona została Informacja Turystyczna we Wschowie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa p. Marek Kraśny oraz dyrektor MZW Damian Małecki.
Równocześnie na profilach społecznościowych MZW oraz Informacji Turystycznej we Wschowie pojawiły się pierwsze posty informujące o powstaniu placówki oraz nowa maskotka Muzi – byczek, który oprowadzał będzie i zachęcał do wizyty Wschowie. Prezentacji nowej maskotki dokonała Maja Antonowicz, autorka Muziego.
W ramach IT uruchomiona została strona internetowa, za pośrednictwem której będzie można umawiać i rezerwować wizyty w muzeum oraz organizować i opłacać wycieczki po mieście. Strona umożliwia samodzielny wybór wschowskich zabytków, które turysta zechce zwiedzić. Turysta otrzymuje równocześnie informację o kosztach wycieczki oraz czasie jej trwania.
Dodatkowo uruchomiony został sklep internetowy, w którym można kupić szereg pamiątek, w tym najnowszy przewodnik turystyczny: ,,Lubuskie od Warty po Dolne Łużyce”, nowe magnesy z wizerunkami wschowskich zabytków,  jak również publikacje muzealne związane z naszym regionem.