W środowe popołudnie dnia 9 listopada, po krótkiej przerwie, nasza siedziba przy Placu Zamkowym 2 ponownie odżyła i otwarła się dla zwiedzających. Wszystko za sprawą naszej nowej wystawy czasowej zatytułowanej: „Uzbrojenie w Miniaturze Wschowskich Modelarzy”, na której prezentujemy Państwu dzieła rąk członków wschowskiej sekcji modelarskiej „Piorun” i nie tylko. Otwarcie wystawy poprzedziła prelekcja Pana Tadeusza Chudzika, zasłużonego i utytułowanego pasjonata modelarstwa ze Wschowy. Pan Chudzik przybliżył słuchaczom tajniki i techniki budowy modeli oraz opowiedział kilka ciekawych historii z konkursów w jakich sekcja „Piorun” brała udział. Kunszt i dokładność modelarzy sprawia, że potrafią oni z zawodów przywieźć nawet 24 złote medale, niejednokrotnie za każdy model jaki wzięli na konkurs. Na naszej wystawie można podziwiać nagrodzone modele i również medale z mistrzostw świata oraz polskich konkursów, zdobyte przez członków sekcji, w tym te z najcenniejszego kruszcu, rzecz jasna. Czołgi, statki, różne pojazdy wojskowe i nie tylko, czekają aby je podziwiać. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania muzeum i zwiedzenia tej wystawy. Warto modelom przyjrzeć się z bliska i bardzo dokładnie, ponieważ ilość i rozmiary szczegółów oddanych w modelach robią ogromne wrażenie. Okazuje się, że w modelarstwie liczą się nie tylko zdolności manualne i umiejętność odwzorowania oryginału, ale ważna jest też anielska cierpliwość, której w montażu wymagają mikroskopijne wręcz elementy. Niekiedy tak małe, że na pierwszy rzut oka niewidoczne. Zachęcamy do twórczej pracy i oddawania się swojej pasji oraz do odwiedzenia naszego muzeum aby zobaczyć dzieła, które wyszły spod rąk członków wschowskiej sekcji. Kto wie, może będą one inspiracją dla najmłodszych dzięki czemu „Piorun” zyska nowych pasjonatów, którzy zasilą jego szeregi.