Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, młodzież, rodziców z dziećmi oraz starszych na salę wiejską w Lginiu na pierwszy wykład historyczny w ramach cyklu spotkań przygotowanych we współpracy z Biblioteką Publiczną i CKiR we Wschowie.

Z myślą o mieszkańcach gminy i powiatu, wspólnie przygotowaliśmy szereg atrakcji popularyzujących kulturę, region i jego historię wśród społeczności lokalnej. Pracownicy merytoryczni Muzeum Ziemi Wschowskiej przygotowali z tej okazji serię wykładów dotyczących historycznej Ziemi Wschowskiej oraz miejscowości takich jak: Lgiń, Osowa Sień, Tylewice, Konradowo i Przyczyna Dolna. Wydarzenia kulturalne wraz z wykładami będą się odbywać w każdą kolejną sobotę aż do 25 lutego. 21.01, Przyczyna Dolna, 28.01 Osowa Sień, 18.2 Konradowo, 25.02 Tylewice.

W związku z tym w styczniu Muzeum Ziemi Wschowskiej będzie nieczynne dla zwiedzających, w zamian serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w spotkaniach podczas naszych wykładów wyjazdowych. Z pewnością wzbogacą one wiedzę na temat regionu jak również przybliżą wiele ciekawych faktów o historii miejsca Państwa zamieszkania.