Zapraszamy do udziału w zajęciach dla dzieci w ramach ferii: ,,Wschowa po królewsku.”

Oprócz warsztatów tematycznych odbędą się również 3 wykłady: 2.02.2023r. godz. 11.00-13.00 – Piastowie i Jagiellonowie w dziejach Wschowy.

Prezentacja: Królewskie zaślubiny króla Kazimierza Wielkiego we Wschowie. Król Jagiełło i jego następcy – czyli o przywilejach dla mieszkańców Ziemi Wschowskiej.

Warsztaty: W mennicy królewskiej we Wschowie. Wystaw swój własny przywilej i pieczęć królewską.

3.02.2023r. godz. 11.00-13.00 – Z wizytą na dworze u króla Stasia I.

Prezentacja: Historia najdłużej żyjącego króla Polski-syna starosty wschowskiego. Opowieść o bitwie pod Wschową oraz jej następstwach. Dwór króla Stanisława Leszczyńskiego we Francji.

Warsztaty: W ogrodach króla Stanisława. Pałac króla-księcia od kuchni.

4.02.2023r. godz. 12.00-14.00 – Sasi we Wschowie.

Prezentacja: Wizyty królów Augusta II i Augusta III we Wschowie. Obyczaj saski w XVIII wieku. O balach i zachowaniu się przy stole.

Warsztaty: Zajęcia przy stole czyli skąd wziął się widelec? Wezyr i jego świta, przygotowanie strojów dla poselstwa tureckiego we Wschowie.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat odprowadzane pod opieką rodziców /prawnych opiekunów. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa pod numerem telefonu: 65 540 16 40 wew. 23, bądź osobiście w siedzibie muzeum przy placu Farnym 3.