Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Ziemi Wschowskiej upłyną pod znakiem legend, teatrzyku dziecięcego i poszukiwaczy skarbów. Istnieje wiele tajemniczych historii o Wschowie i okolicznych miejscowościach.

Podczas trzydniowych zajęć w muzeum dzieci będą poznawać ten świat magicznych znaków, zamków i wiatraków, a następnie działać plastycznie i teatralnie inspirując się zdobytą wiedzą. Na te spotkania zapraszamy dzieci szkół podstawowych w dniach 23-25 lutego.

Gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych proponujemy 23 lutego grę miejską „Skarb ze Wschowy” Uczestnicy w trakcie gry poznają najważniejsze zabytki wschowskie (kościół p. w. św. Józefa Oblubieńca NMP, Lwi Mostek, Farę, Ratusz, kamieniczki mieszczańskie, park Herbergera i Lapidarium Rzeźby Nagrobnej). Zanim odnajdą skarb muszą rozwiązać zadania i odszyfrować kod. Zbiorą klucze, które pozwolą im otworzyć stary cmentarz, gdzie… reszta niech na razie zostanie tajemnicą.

Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prowadzimy zapisy, zarówno na ferie w muzeum dla dzieci, jak i na grę miejską. Chętnych prosimy o zgłoszenia w siedzibie Muzeum przy Placu Farnym 3 lub pod numerem telefonu 65 540 86 78. Szczegóły przedstawiamy na plakatach i na muzealnym profilu na facebooku. Sponsorem Ferii w Muzeum jest CUKIERNIA JOLANTA KASPERSKA.

plakat ferie 2015