Ferie w Muzeum – MUZEALNY ZWIERZYNIEC

W dniach 16–18 stycznia 2019 r. odbyły się Ferie w Muzeum. W tym roku warsztaty inspirowane były publikacją Międzynarodowego Centrum Kultury i Wydawnictwa Dwie Siostry pt. „Muzealny zwierzyniec. Okazy wybrane”. Prezentuje ona w bardzo ciekawy sposób zwierzęta w polskiej sztuce. Są tam królewskie arrasy, wielkie dzieła mistrzów malarstwa, czy eksponaty z Muzeum Plakatu. We Wschowie mamy Lwa Muzealnika, który jest najlepszym przewodnikiem i najciekawiej opowiada o muzealnych skarbach. Z nim również spotkali się uczestnicy warsztatów, odwiedzając stałe wystawy z książeczką „Małe muzeum pełne skarbów…”. Dzieciom podczas trzydniowych warsztatów towarzyszyły opowieści o kamiennych lwach, nie tylko z Krakowa, Poznania, Warszawy i Lwowa, ale też o tych wschowskich z czasów saskich. Grupa poznawała historie wielkich kotów z królewskich arrasów i domowych czarnych kocurów, które przechytrzyła mała myszka. Odbył się również konkurs na najciekawszy identyfikator, w którym nagrodą była książka „Muzealny zwierzyniec. Okazy wybrane”.

Tych, którzy złapali muzealnego bakcyla zapraszamy na comiesięczne Zabawy w Muzeum i inne spotkania organizowane w ciągu roku szkolnego czy podczas wakacji.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą