23 stycznia odbyła się oficjalna promocja katalogu „Czas przez nikogo niezłapany. Kolekcja dzieł Eugeniusza Geta Stankiewicza w Muzeum Ziemi Wschowskiej”. Rozpoczęła się konferencją prasową, w której uczestniczyli: dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej Marta Małkus, Janusz Stankiewicz – brat i współpracownik artysty, Mirosław Ratajczak – historyk sztuki, krytyk i przyjaciel Geta, autor książki „GET Eugeniusza Stankiewicza” (Wrocław 2015) oraz Michał Kasprowski – współpracownik Stankiewicza, współtwórca jego projektów w technice serigrafii, przyjaciel artysty. Zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcami Wschowy i wszystkimi zainteresowanymi. Podzielili się osobistymi wspomnieniami o artyście i jego pracy i chętnie włączali się w dyskusję z publicznością. Mirosław Ratajczak zwrócił uwagę na wielką wartość wschowskiej kolekcji. Tworzące ją juwenilia – rysunki, obrazy olejne, linoryty, itp. – w przeciwieństwie do rozpowszechnianych w większej ilości egzemplarzy plakatów, miedziorytów czy serigrafii stanowią pojedyncze, unikatowe przykłady w twórczości Eugeniusza Geta Stankiewicza. Duża ilość prac młodzieńczych powstałych we Wschowie wyróżnia kolekcję MZW na tle innych, znajdujących się w posiadaniu muzeów czy osób prywatnych w kraju i poza jego granicami.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku