Szanowni Państwo,

od czwartku, 23 lipca można nabyć najnowszą publikację Muzeum Ziemi Wschowskiej – wspomnienia wschowianina Pana Rodryga Wiśniewskiego.

Książka powstała w zainicjowanym przez Muzeum Ziemi Wschowskiej w 2013 r. projekcie „Historie mówione”, którego celem jest zebranie wspomnień, ustnych przekazów dotyczących najnowszej historii Miasta. Jest to proces czasochłonny, ale w naszym przekonaniu bardzo potrzebny.

Efekty naszej pracy są częściowo prezentowane na trwajacej wystawie czasowej pt.: „Wschowa w latach 1945 – 1956. W 70. rocznicę powrotu do Polski.”, a w przyszłosci nagrania świadków historii bedą stałym elementem ekspozycji prezentujacej historię XX – wiecznej Wschowy.

Książka pt.: „Rodryg Wiśniewski Jak mam to nazwać?”, została wydana dzięki współpracy Muzeum z firmą Akme Sp. z o.o. z Wrocławia oraz osobistemu zaangażowaniu Zdzisława Wiśniewskiego – bratanka Rodryga Wiśniewskiego.

Zapewnienie przez firmę AKME środków finansowych na przygotowanie i wydruk książki to nie tylko utrwalenie opowiedzianych dziejów wędrówki do Wschowy i pierwszych lat w niej spędzonych, ale również ich udostępnienie zarówno najbliższym Pana Rodryga Wiśniewskiego jak i całej wschowskiej społeczności.

Ta publikacja, podobnie jak wydany niedawno folder oraz zestaw pocztówek „Wschowa Utracona” towarzyszą rocznicowej wystawie „Wschowa w latach 1945 – 1956. W 70. Rocznicę powrotu do Polski”.

Rodryg Wiśniewski

„Rodryg Wiśniewski Jak mam to nazwać?” do nabycia w Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Cena: 22 zł.