Ferie w Muzeum 2017 dobiegły końca. Podczas trzydniowych spotkań dzieci miały okazję poznać zwierzęta zamieszkujące muzealne ekspozycje. Okazało się, że w Muzeum Ziemi Wschowskiej zwierząt jest niezliczona ilość, szczególnie skomplikowanym wyzwaniem było policzenie orłów w gabinecie numizmatycznym! 🙂 Nasi podopieczni z chęcią brali udział w inspirujących warsztatach, podczas których mogliśmy dowiedzieć się jakie zwierzę jest ich ulubionym oraz jakimi cechami się wyróżnia. Dzieci przygotowały również pamiątkowe teczki, zwierzęce maski oraz ulepiły mnóstwo zwierzaków z kolorowej masy solnej.

Ostatniego dnia wkroczyliśmy w świat sztuki współczesnej, a dokładnie w niezwykły świat Eugeniusza Geta Stankiewicza pokazany na wystawie CZAS PRZEZ NIKOGO NIEZŁAPANY. Znaleźliśmy też szczególne, bo przedstawione na herbach zwierzęta na stałej ekspozycji SOLI DEO GLORIA. Na koniec dzieci przygotowały w grupach prace, tworząc kombinacje połączonych ze sobą zwierząt! Pomysłów nie brakowało czego efektem było powstanie nowych muzealnych kreatur!

Dziękujemy i z nadzieją czekamy na kolejne spotkania w muzeum! 🙂