Wystawa ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

zostanie zaprezentowana w Muzeum Ziemi Wschowskiej

„Z papierem przez dwa tysiąclecia”

Wystawa ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

zostanie zaprezentowana w Muzeum Ziemi Wschowskiej

Historia papieru, rękodzieło papiernicze i współczesne papiernictwo, ciekawe eksponaty związane z technikami produkcji papieru i służące do badania jego właściwości – to wszystko już od 10 października w Muzeum Ziemi Wschowskiej! Zapraszamy na wystawę, która przyjechała do nas z zabytkowego młyna papierniczego, czyli z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Niezaprzeczalną atrakcją wystawy są towarzyszące jej warsztaty czerpania papieru i lekcje muzealne o historii papiernictwa. Każdy odwiedzający, indywidualnie lub w grupie, będzie miał możliwość wyprodukowania własnoręcznie kartki papieru tradycyjną metodą.

„Z papierem przez dwa tysiąclecia” to wystawa wędrująca.  Autorami ekspozycji są dr hab. Maciej Szymczyk – dyrektor Muzeum Papiernictwa, Jan Bałchan i Marcin Wyszyński z Działu Papiernictwa dusznickiej instytucji oraz z ramienia International Paper Kwidzyn: Sława Szwajkowska, Agnieszka Kuniec oraz Oliwia Romaniuk. Partnerami wspierającymi projekt są International Paper oraz Stowarzyszenie Papierników Polskich.

Dotąd prezentowana była w wielu muzeach, a od 10 października do 17 stycznia 2021 r. będziemy ją gościć w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3. Podczas wernisażu, 9 października o godz. 17:00, prezentację wystawy i warsztaty czerpania papieru poprowadzi jeden z jej twórców – pan Marcin Wyszyński. Zapraszamy serdecznie!

(MZW)