Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się 16-17 września, pod wspólnym hasłem przewodnim – „GDZIE DUCH SPOTYKA SIĘ Z PRZESTRZENIĄ – ŚWIĄTYNIE / ARCYDZIEŁA / POMNIKI”. Będzie to doskonała okazja by pochylić się nad lokalnym dziedzictwem oraz odkryć duchowe i kulturowe bogactwo naszego regionu.

W piątek 16 września o godzinie 17.00, zapraszamy do Muzeum Ziemi Wschowskiej na otwarcie wystawy fotografii Wiesława Stępnia i Marka Chwistka „Duchowość krajobrazu kulturowego ziemi wschowskiej”. Natomiast o godz. 19.00 w klasztorze OO. Franciszkanów p.w. św. Józefa Oblubieńca, podczas wieczornego spotkania z duchem wschowskich świątyń, odbędzie się kameralny koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie oraz wykład Marty Małkus „Świętych obcowanie we wschowskim kościele klasztornym”. Spotkanie zwieńczone zostanie wspólnym zwiedzaniem świątyni.

W sobotę 17 września o godzinie 19.00, spotykamy się w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Wniebowzięcia NMP we Wschowie, w którym odbędzie się drugi kameralny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I – go stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. Tuż po koncercie będziemy mogli wysłuchać wykładu dr. Marcelego Tureczka „Dzwony i ich tajemnice”. Dzień drugi również zakończy się wspólnym zwiedzaniem świątyni.

Dokładny rozkład godzinowy obchodów przedstawiamy na poniższym plakacie.

edddpopoprawce