Zapraszamy na II Lubuską Sesję Numizmatyczną, która odbędzie się w sobotę 24 września br. w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Pl. Farnym 3 we Wschowie.
W programie m. in. merytoryczne wystąpienia nt.: pozyskania i charakterystyki skarbu z Kunic z końca X w., o monecie Śląska, Wielkopolski i Pomorza od 1150 do 1250 roku, o skarbie monet z Guzowa oraz o działalności mennicy wschowskiej w okresie panowania Jagiellonów.
Inicjatywę zorganizowania II Lubuskiej Sesji Numizmatycznej we Wschowie podjęło Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddz. w Zielonej Górze, celem prezentacji najnowszych badań naukowych dotyczących dziejów monet w województwie lubuskim, ale także integracji pasjonatów numizmatyki /I Lubuska Sesja Numizmatyczna odbyła się w 2014 r. w Muzeum im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu/.
Sponsorem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy we Wschowie.

plakat-sesja-numizmatyczna

zaproszenie