Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym Niedzielne Zabawy w Muzeum. Spotkamy się na wystawie jubileuszowej „Z każdym rokiem cenniejsi. 50 lat Muzeum Ziemi Wschowskiej 1968-2018”. MZW posiada piękne kolekcje malarstwa, których część znalazła się na tej wyjątkowej wystawie – właśnie je chcielibyśmy zaprezentować naszym niedzielnym gościom. A pokażemy je oczami historyka sztuki…

Muzeum dla najmłodszych ma być miejscem kreatywnych działań, twórczych inspiracji i dobrej zabawy, dlatego głównym punktem popołudnia będą warsztaty?

Zapraszamy dzieci do lat 12 i towarzyszących im dorosłych 23 września na godz. 14:00 do kamieniczek przy pl. Zamkowym 2. Tegoroczny cykl Niedzielnych Zabaw w Muzeum został dofinansowany w ramach programu Profilaktyka i Młodzież UMiG Wschowa.

Działamy w ramach projektu „Małe muzeum pełne skarbów – kreatywne warsztaty i przewodnik po Muzeum Ziemi Wschowskiej”, w programie Patriotyzm Jutra prowadzonym przez Muzeum Historii Polski. Wkład własny zapewnił Bank Spółdzielczy we Wschowie. Realizacja została objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Obraz może zawierać: tekst

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.