Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na otwarcie pierwszej indywidualnej wystawy twórczości Mirosława Pateckiego – artysty, który mieszka w Przybyszowie koło Sławy.

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie jest jego najbardziej znaną realizacją. Twórczość Mirosława Pateckiego to jednak nie tylko rzeźba monumentalna. Jest on autorem rzeźb ołtarzowych, pomników w przestrzeni publicznej, tablic pamiątkowych, fontann i sztukaterii w zabytkowych wnętrzach. Wiele jego projektów zostało zrealizowanych we Wschowie. Są to m.in. wnętrze kaplicy Papieskiej, dekoracja sgraffito i ołtarze św. Krzysztofa, Floriana i Jerzego w klasztorze oo. Franciszkanów, wystrój wnętrza szkoły muzycznej, pomnik Kresowian na Zielonym Rynku, tablica poświęcona patronowi dawnego Gimnazjum nr 2 – Janowi Pawłowi II, kopia rzeźby na fontannie przy ul. Łaziennej i lwa z Lwiego Mostku.

Wernisaż: 30.10.2019 r., godz. 17.00

Czas trwania wystawy: od 31.10.2019 r. do 29.12.2019 r.

Miejsce: Wschowa, Muzeum Ziemi Wschowskiej, pl. Zamkowy 2