W sobotę, 6 listopada br. w siedzibie muzeum w kamieniczkach miał miejsce wernisaż wystawy „Wschowskie pieniądze zastępcze”, którą MZW przygotowało wraz z p. Ryszardem Kozłowskim. Zaproszonych gości powitał dyrektor MZW Damian Małecki. Wernisaż swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Hanna Knaflewska-Walkowiak oraz radni Wiesław Widera i Katarzyna Owoc-Kochańska, a także Piotr Kokorniak, dyrektor  XVIII Królewskiego Festiwalu Muzyki, w ramach którego odbywał się wernisaż.

W tematykę pieniędzy zastępczych wprowadził obecnych współautor wystawy Ryszard Kozłowski. W czasie swojego wystąpienia w szczególności zwrócił uwagę na kwestie pieniędzy emitowanych w przeszłości przez miasto, żetonów dominialnych, administracyjnych i rzemieślniczych z okolicznych miejscowości oraz akcji i bonów miejscowej cukrowni. Wszystkie z omawianych środków płatniczych można obejrzeć na przygotowanej wystawie.

Wystawa powstała dzięki życzliwość Janusza Skrzypczaka z Leszna i Rafaela Stoewesanda z Niemiec.

Wystawa czynna jest od wtorku do soboty. Serdecznie zapraszamy!