Muzeum Ziemi Wschowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Potomków Sejmu Wielkiego zapraszają na „Debatę publiczną – Konstytucja 3 maja”. Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia 2022 r. w siedzibie muzeum przy Placu Zamkowym 2. Debatę poprowadzi kanclerz stowarzyszenia Michał Kwilecki, krewny starosty wschowskiego Franciszka Antoniego Kwileckiego. W rozmowie udział wezmą: prof. Zdzisław Ilski – politolog, prof. Robert Kołodziej – historyk oraz Piotr Gaglik – konstytucjonalista.

Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego zostało utworzone w 2004 roku z inicjatywy dr Marka J. Mianowskiego. Zajmuję się badaniem historii ich przodków oraz poszukiwaniem innych potomków posłów z tego okresu, których żyło i wciąż żyje kilkadziesiąt tysięcy w Polsce oraz za granicą.

Dla uczestników obowiązuje wstęp wolny (po wcześniejszej rezerwacji miejsc – ilość miejsc ograniczona). Spotkanie zostanie zarejestrowane i opublikowane na kanale YouTube MZW. Partnerem wydarzenia jest portal zw.pl