W dniu 26 kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie w roku akademickim 2021/2022 ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wschowie. Przez kilka miesięcy trwania wykładów członkowie wschowskiego UTW bardzo aktywnie uczestniczyli w cotygodniowych wykładach. Prelekcje dotyczyły nie tylko historii Wschowy i regionu ale również historii Polski i Europy. Mamy nadzieję że różnorodność tematów przypadła do gustu naszym studentom. Wtorkowe spotkanie poprowadziła pani Barbara Ratajewska, wieloletni pracownik Archiwum Państwowego w Lesznie, autorka wielu pozycji poświęconych Wschowie. Wykład dotyczył właśnie historii Wschowy w roku 1945.

Słuchacze Uniwersytetu pożegnali się i podziękowali za współpracę z pracownikami Muzeum Ziemi Wschowskiej.

My również dziękujmy za wspólne spotkania i do zobaczenia za kilka miesięcy na kolejnych wykładach…