Szanowni Państwo!
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na nową wystawę czasową poświęconą jednemu z najbardziej niezwykłych i popularnych okresów w dziejach sztuki – secesji. Wernisaż odbędzie się 6 maja br. o godzinie 18.00 w siedzibie muzeum przy pl. Zamkowym 2. O eksponatach opowie pan Apoloniusz Fic, który jest właścicielem wielu wyjątkowych i rzadko spotykanych dzieł prezentowanych na wystawie.
Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe zbiory z prywatnej i niepowtarzalnej kolekcji, która zawiera egzemplarze będące często jedynymi w całej Polsce. Na ekspozycji znajdą się zabytki wykonane z cyny, porcelany oraz tkaniny z przełomu XIX i XX wieku. Wśród nich dzieła pochodzące z Francji, Austrii oraz Niemiec, zachowane w bardzo dobrym stanie. Do najcenniejszych należą prace rzeźbiarskie autorstwa Georgesa Charlesa Coudreya, wybitnego francuskiego rzeźbiarza, ucznia Thomasa i Allouarda. Ponadto wyroby porcelanowe z fabryki Bernarda Blocha oraz Ernsta Wahlisa, którzy znani są jako wytwórcy porcelany i ceramiki z końca XIX. Nie zabraknie również prac Pablo Riguala i Johanna Marescha, a prawdziwą perełką wystawy będą autentyczne ubiory pań z przełomu wieku XIX i XX.
Wystawa będzie czynna od 7 maja do 15 września w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Zamkowym 2.
Najserdeczniej zapraszamy!